رئیس دانشگاه واسط عراق با هیئت همراه از دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر بازدید و با رئیس و مسئولین دانشکده دیدار و گفتگو کردند.

۱۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۴ کد : ۲۶۲۹۳ اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۱۶۰
آقای دکتر مازن الحسنی رئیس دانشگاه واسط عراق با هیئت همراه روز یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ از ساعت ۹ لغایت ۱۱:۳۰ در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر حضور یافته و پس از دیدار با مسئولین دانشکده از تعدادی از آزمایشگاه‌های منتخب نیز بازدید کردند.
رئیس دانشگاه واسط عراق با هیئت همراه از دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر بازدید و با رئیس و مسئولین دانشکده دیدار و گفتگو کردند.

آقای دکتر مازن الحسنی رئیس دانشگاه واسط عراق به همراه هیئتی از مسئولین دانشگاه و رؤسای دانشکده‌­های این دانشگاه روز یکشنبه 8 اسفند 1400با آقای دکتر مجید نیلی، رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، دکتر محمد مکملی، مشاور بین‌­الملل دانشکدگان فنی و جمعی از مسئولین دانشکده دیدار و گفتگو کردند و پس از این نشست به بازدید از تعدادی از آزمایشگاه­‌های منتخب دانشکده پرداختند.

 در جریان این نشست ابتدا دکتر نیلی ضمن خوشامدگویی به مهمانان به معرفی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پرداختند و اظهار داشتند دانشکده با توجه به ظرفیت‌­های بالایی که دارد آمادگی همکاری با دانشگاه واسط در زمینه‌­های آموزشی و پژوهشی را دارد.

 دکتر مازن نیز ضمن قدردانی از میزبانی دانشکده پس از معرفی دانشگاه واسط اظهار داشتند دانشگاه واسط در زمینۀ مهندسی در کشور عراق جایگاه اول را دارد و به همین خاطر بسیار مشتاق به همکاری با دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و استفاده از ظرفیت­‌ها و امکانات این دانشکده هستند.

در ادامه طرفین به بحث و تبادل نظر در خصوص زمینه­‌ها و فرصت‌­های موجود برای همکاری پرداختند. از جمله مسائل مطرح شده برگزاری دوره‌­های مشترک (Double Degree) در مقاطع ارشد و دکتری، برگزاری دوره‌­های آنلاین، تبادل استاد و دانشجو و ... بود. مقرر شد مباحث مطرح شد از طریق رابطین دو طرف تا حصول نتیجه و شروع همکاری پیگیری شود. در پایان نشست دکتر مازن از دکتر نیلی و همکاران دانشکده و دانشکدگان فنی دعوت کرد تا ضمن حضور در دانشگاه واسط در نمایشگاه ملی اختراعات و نوآوری­‌های عراق نیز شرکت کنند.

پس از این نشست هیئت عراقی از آزمایشگاه­‌های منتخب دانشکده از جمله: آزمایشگاه‌های فتوولتائیک، آنتن و الکترونیک قدرت بازدید کردند.

شایان ذکر است توانمندی­‌های دانشکده در حوزه‌­های انرژی و برق و قدرت بسیار مورد توجه هیئت مهمان قرار گرفت.

کلید واژه ها: دانشگاه تهران دانشکدگان فنی دانشکده مهندسی برق کامپیوتر دانشگاه واسط عراق همکاری‌های بین‌المللی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.