فراخوان برنامه پژوهشی شمس تبریزی میان ایران و ترکیه اعلام شد

۰۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۴ کد : ۲۶۱۲۲ اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۹۴
سومین فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه تحت عنوان "شمس تبریزی" منتشر شد. ثبت نام برای این فراخوان از ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ شروع شده و در ۹ خرداد ۱۴۰۱ پایان می‌یابد.
فراخوان برنامه پژوهشی شمس تبریزی میان ایران و ترکیه اعلام شد

به دنبال برگزاری فراخوان‌های اول و دوم طرح‌های پژوهشی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، سومین فراخوان این طرح تحت عنوان «شمس تبریزی» منتشر شد.

فراخوان‌های اول و دوم بر اساس تفاهمنامه همکاری بین شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه (TÜBİTAK) و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (MSRT) و با استقبال پژوهشگران دو کشور اجرا شد. در قالب این برنامه تعداد چهل و دو طرح مشترک بعد از تایید نهایی توسط داوران دو طرف معرفی شد که پس از عقد قرارداد با پژوهشگران، همکاری علمی متقابل آنها در قالب پروپوزال‌های تایید شده درحال اجرا است.

ویژگی فراخوان سوم علاوه بر حضور مجدد موسسه ملی توسعه تحقیقات پزشکی (NIMAD) به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت پوشش طرح‌های منتخب از حوزه علوم پزشکی همانند فراخوان دوم، پیوستن مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت عتف جهت مشارکت در اجرای فراخوان به همراه دانشگاه تبریز و موسسه نیماد است.

اطلاعات و قوانین حاکم بر این طرح‌ها، برنامه زمانبندی و فرم پروپوزال جهت دسترسی محققان زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از طریق آدرس‌های ذیل قابل دسترسی است:

https://irtu.tabrizu.ac.ir

http://rms.nimad.ac.ir

https://www.tubitak.gov.tr

گفتنی است دانشگاه تبریز به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (MSRT) و به عنوان مرجع ملی همکاری‌های علمی با کشور ترکیه مسئولیت هماهنگی‌های لازم، مذاکرات و اجرای فراخوان‌ها را برعهده داشته است.

کلید واژه ها: دوره‌های مشترک ایران و ترکیه


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.